mksqen
20
Чет, Јан
0 Нови / 7 дена

Силен земјотрес го погоди Перу

Силен земјотрес го погоди Перу

Типографија

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени по Рихтеровата скала го погоди јужниот дел од Перу.

Потресот оштетил куќи и сообраќајници во тој дел од државата.

Нема извештаи за жртви, ниту повредени.

Епицентарот бил на 45 километри северозападно од градот Хилујак на длабочина од 32 километри.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет