mksqen
27
Чет, Јан
0 Нови / 7 дена

Битолчани поставуваат ултиматум за чист воздух

Битолчани поставуваат ултиматум за чист воздух

Типографија

Битолчани поставуваат улитиматум со итни мерки за решавање на проблемот со аерозагадувањето.

На социјалните мрежи групата „За нас се работи“ повикува на поддршка за битолчани на протестот што го најавуваат за од 1 до 3 декември.

Протестот ќе се одвива под мотото „Битола се гуши, Битола умира !!!“ и ќе биде со тридневна блокада на патниот правец за РЕК - Битола во периодот од 15 до 17 часот.

„За нас се работи“ велат дека доколку не бидат исполнети барањата ќе следува целосна блокада на патот до РЕК  - Битола.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија