mksqen

Силно невреме го погоди јужниот брег на Бангладеш

Силно невреме го погоди јужниот брег на Бангладеш

Типографија

Во силна тропска бура Мора која го погоди јужниот брег на Бангладеш урнати се стотици куќи.

Во налетите на силниот ветер и дожд урнати се стоти куќи и други објекти во бенгалскиот залив, но засега нема информации за жртви, наведоа официјални лица.

Повеќе од милион жители се евакуирани од загрозените подрчја, а ширум државата се отворени околу илјада засолништа.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет