mksqen

Најмалку 50 лица загинаа во невреме во Авганистан

Најмалку 50 лица загинаа во невреме во Авганистан

Типографија

Најмалку 50 лица загинаа во невреме кое го погоди Авганистан во претходните три дена вклучувајќи и 25 овчари, кои се сметаат на исчезнати, соопшти Националната агенција за катастрофи.

Меѓу загинатите има и 11 лица на кои им паднал покривот поради силниот дожд.

Лошото време ја отежнува испораката на хуманитарна помош, особено во оддалечените области.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет