mksqen

Два слаби земјотреси во близина на грчки острови

Два слаби земјотреси во близина на грчки острови

Типографија

 Слаб земјотрес со интензитет од 4 степени според Рихтеровата скала беше регистриран североисточно од островот Алонисос, соопшти Институтот за геодинамика при Националната опсерваторија на Атина.

Епицентарот на земјотресот бил во морето на длабочина од 10 километри, 47 километри североисточно од островот.

Слаб земјотрес од три степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран и во близина на Скијатос. Епицентарот на овој потрес исто така бил во море на длабочина од 10 километри.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан