mksqen
09
Вто, Авг
0 Нови / 7 дена

Осум жртви во поплавите во Луизијана

Осум жртви во поплавите во Луизијана

Типографија

Министерството за здравство на американската држава Луизијана соопшти дека осум луѓе ги загубиле животите како последица од поплавите во таа област.

Портпаролот на Министерството, Саманта Фокнер изјави дека последната жртва е регистрирана во Батон Руж.

Властите наведуваат дека повеќе од 20.000 луѓе се спасени од поплавите додека повеќе од 11.000 се во засолништа поради поројните дождови кои во текот на викендот оставија цели наслеби под вода во ниво од 2,5 метра.

 

 

 

 

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет