mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Владата на САД нема да воведува данок на емисијата на јаглерод диоксид

Владата на САД нема да воведува данок на емисијата на јаглерод диоксид

Типографија

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да дискутира за воведувањето данок за емисија на јаглерод диоксид, изјави претставничка на Белата куќа.

На 8 февруари претставници на администрацијата се сретнаа со група високи републикански функционери, кои повикаа во рамките на борбата против климатските промени да се воведе данок за емисии за јаглерод диоксид од 40 долари за тон.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет