mksqen
27
Сре, Окт
0 Нови / 7 дена

Замрзна куќа на брегот на езерото Онтарио

Замрзна куќа на брегот на езерото Онтарио

Типографија

Куќа којашто се наоѓа на брегот на езерото Онтарио во американсата сојузна држава Њујорк, целосно замрзна поради студениот ветер и огромните езерски бранови, коишто цела вечер ја плискале куќата.

Невообичаено студено време, со обилни снежни наноси и силен ветер, го опфати целиот тој реон минатата седмица.

Необичната глетка на куќата ја забележал фотографот Џон Куко, кој и ги објави сликите на социјалните мрежи.

  • Се зачудив колку луѓе сметаат дека овие фотографии се монтажа или дека сум ја напрскал куќата со пена, изјави фотографот за Би-Би-Си.   

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет