mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Во североисточниот дел на САД се очекува силна бура

Во североисточниот дел на САД се очекува силна бура

Типографија

Се очекува денеска североисточниот дел на САД да биде зафатен од тешка снежна бура. 

Во Њујорк може да навее речиси половина метар снег. 

Националната метеоролошка служба издаде предупредување за бура во државите Њујорк, Њу Џерси и Пенсилванија, дополнително и во регионот Нова Англија. 

Во градот Њујорк првиот снег се очекува по полноќ, по локално време. 

Можно е ова да биде најголемата снежна бура во североисточниот дел на САД оваа зима.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет