mksqen
27
Сре, Окт
0 Нови / 7 дена

Една жена загина во Англија во бурата Дорис

Една жена загина во Англија во бурата Дорис

Типографија

Една жена загина откако бурата Дорис ги погоди Велика Британија и Ирска.

Жената почина од тешки повреди на главата, откако била погодена од предмети што ги носел ветерот. Инцидентот се случи Вулверхемптон, централна Англија.

Бурата Дорис го погоди и Велс, каде брзината на ветерот изнесуваше над 150 километри на час, а поради снегот во Шкотска беа затворени училиштата. Во Ирска илјадници домови останаа без електрична енергија.

Бурата го отежна и железничкиот и копнениот сообраќај.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет