mksqen
09
Чет, Дек
0 Нови / 7 дена

Најмалку 27 деца жртви од студот во Авганистан

Најмалку 27 деца жртви од студот во Авганистан

Типографија

Најмалку 27 деца ги загубиле животите од студот и снежното невреме во изминатите денови во авганистанската провинција Џаузџан.

Провинцијата Џаузџан се наоѓа во северен Авганистан и граничи со Туркменистан.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет