mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Типографија

Во Сиднеј температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни.

Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс температурата в петок ќе биде над 46 степени.

Властите забранија да се пали оган во неколку области на Нов Јужен велс, а на граѓаните им се препорачува конзумирање многу течности.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет