mksqen
01
Нед, Авг
0 Нови / 7 дена

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Типографија

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала се случил на индонезискиот остров Бали, соопшти американскиот Институт за геологија.

Потресот се случил во близина на островот Сумбава, на длабочина од 72 километри.

Не е издадена трегова за цунами и нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет