mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Силен земјотрес ја погоди западна Кина

Силен земјотрес ја погоди западна Кина

Типографија

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтеровата скала го погоди западниот кинески регион Сичуан, соопшти Геофизичкиот институт на САД, јави БТА.

Епицентарот на земјотресот бил на 50 километри јужно од градот Шахци, на длабочина од 55 километри.

Нема информации за жртви или за причинета материјална штета.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет