mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Најмалку 14 мртви во поплавите во Тајланд

Најмалку 14 мртви во поплавите во Тајланд

Типографија

Поројните дождови и поплавите коишто започнаа минатата седмица во јужни делови од Тајланд, предизвикани од антициклон, зедоа 14 жртви.

Природната непогода се случи во област во која живеат приближно 600 илјади луѓе. Вонредна состојба е прогласена во над 11 провинции, вклучувајќи ги и егзотичните острови Самуи и Панган.

Се очекува дождовите и високиот водостој да продолжат и наредните неколку дена.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет