mksqen
09
Чет, Дек
0 Нови / 7 дена

Пожар во една од најголемите рафинерии во Италија

Пожар во една од најголемите рафинерии во Италија

Типографија

Во една од најголемите рафинерии во Италија, јужно од Милано, изби пожар, а локалните власти побараа од жителите да останат во своите домови.

Компанијат „Ени“, во чија сопственост е рафинеријата „Санакаро де Бургонди“, соопшти дека нема поврдени во пожарот.

Од компанијата ги демантираа првичните информации дека се случила експлозија.

Пожарот по неколкју часа е ставен под контрола.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет