mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Земјотрес од 6,3 степени го потресе Северниот остров на Нов Зеланд

Земјотрес од 6,3 степени го потресе Северниот остров на Нов Зеланд

Типографија

Земјотрес со првично утврдена магнитуда од 6,3 степени според Рихтеровата скала го потресе Северниот остров на Нов Зеланд.

Земјотресот е една недела откако моќен потрес со сила од 7,8 степени го погоди Јужниот остров и го одзеде животот на две лица, пренесоа британските медиуми.

Епицентарот на денешниот потрес е во близина на брегот на Северниот Остров, на длабочина од 37 километри.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет