mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Поради големо невреме во Франција без струја останаа 125 илјади семејства

Поради големо невреме во Франција без струја останаа 125 илјади семејства

Типографија

Поради силен ветер, кој достигнал брзина и до 160 километри на час, без електрична енергија останале 125 илјади семејства во Франција.

Во невремето три лица се повредени, од кои едно се наоѓа во критична состојба откако со автомобил удрил во паднато дрво на патот.

Неколку области во Франција објавиле и портокалова фаза за опасност од бурата.

Според француската метеоролошка служба силните ветрови се очекуваат да траат до утре.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет