mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

Типографија

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба.

Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри југозападно кон провинцијата Западна Јава, на длабочина од 10 километри.

Нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет