mksqen
09
Чет, Дек
0 Нови / 7 дена

Земјотрес од 6,6 степени го погоди западниот дел од Јапонија

Земјотрес од 6,6 степени го погоди западниот дел од Јапонија

Типографија

Земјотрес со интензитет од 6,6 степени по Рихтеровата скала го потресе западниот дел на Јапонија.

Нема опасност од цунами, соопштија властите.

Земјотресот е регистриран во јапонската префектура Тотори, на околу 700 километри западно од Токио, на длабочина од 10 километри.

Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет