mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

Нови 200 дрвца во општина Ѓорче Петров

Нови 200 дрвца во општина Ѓорче Петров

Типографија

Екипите на општина Ѓорче Петров на повеќе локации ќе засадат над 200 дрвца за подобрување на квалитетот на воздухот и унапредувањето на животната средина.

Досега, како што информира општина Ѓорче Петров, на празниот простор спроти новата полициска и противпожарна зграда засадени се 50 листопадни растенија.

  • Со новата акција за раззеленување во општината зафатени се делови од Реонскиот парк, паркингот спроти зеленото пазарче и дел од главната општинска сообраќајница, улицата Ѓорче Петров на потегот од општинската зграда кон Сарај - соопшти општина Ѓорче Петров.
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Скопје