mksqen
20
Пон, Сеп
0 Нови / 7 дена

Засадени нови дрвја на зелените површини во oпштина Аеродром

Засадени нови дрвја на зелените површини во oпштина Аеродром

Типографија

Околу 100 дрвја се засадени на новоподигнатата зелена површина на раскрсницата на булеварот Видое Смилевски Бато со булеварот Февруарски поход во населбата Ново Лисиче.

Акцијата со садење на дрвја ќе продолжи со засадување на еден милион дрвја.

Од планираните засадени дрвја Град Скопје обезбедил 250 илјади садници кои во наредните десет дена ќе бидат засадени.

Градоначалникот на општина Аеродром, Ивица Коневски вели дека покрај засадувањето на дрвцата, општината од понеделник ќе почне со инсталирање на системот за наводнување во паркот „Нинберг“ кој треба да биде поставен за петнеасет дена.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Скопје