mksqen
09
Вто, Авг
0 Нови / 7 дена

Утре во Излет кафе проекција на документарен филм за загадувањето

Утре во Излет кафе проекција на документарен филм за загадувањето

Типографија

Утре од 19 до 21 часот во Излет кафе во Дебар маало ќе се гледа филм и ќе се дебатира за загадувањето.

Плоштад Слобода со Кадар продукција ќе го проектира нивниот нов документарен филм кој зборува за најгорливата точка со загадувањето во Скопје - токсичната депонија во ОХИС.

По завршувањето, планирано е да се одржи дискусија со активисти кои работат со институциите на полето на загадувањето. Конкретно, се интересираме за користењето на науката и студиите во креирањето на јавните политики.

Настанот, како што велат од Плоштад Слобода, е отворен за сите добронамерници и засегнати.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Скопје