mksqen
20
Пон, Сеп
0 Нови / 7 дена

Утре кастрење гранки на дрвјата во општина Центар

Утре кастрење гранки на дрвјата во општина Центар

Типографија

Екипата за дрвореди на ЈП „Паркови и зеленило“ утре ќе почне со кастрење на гранките на дрвјата на булеварите Димитрие Чуповски, Климент Охридски и ВМРО  во општина Центар.

Од ЈП „Паркови и зеленило“ информираат дека акцијата се спроведува заради овозможување поголема видливост на возачите и ослободување на патната сигнализација и поголема прегледност и безбедност во сообраќајот. Акцијата ќе продолжи и во наредните викенди.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Скопје