mksqen
20
Пон, Сеп
0 Нови / 7 дена

Ние сме Карпош 4 утре ќе садат дрвја

Ние сме Карпош 4 утре ќе садат дрвја

Типографија

Ние сме Карпош 4, група на социјалните мрежи, со поддршка на Еко-свест утре во периодот од 10 до 12 часот ќе садат дрвја.

Акцијата ќе почне од собирното место на Партизанска, спроти Доминос пицерија, а ќе продолжи на неколку локации.

Од Ние сме Карпош 4 апелираат до сите заинтересирани граѓани да им се придружат во акцијата, а освен желбата друго потребно за во акцијата е лесна облека, ашов, лопата и ракавици.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Скопје