mksqen
20
Сре, Окт
0 Нови / 7 дена

Заладување од следната недела

Заладување од следната недела

Типографија

Во Македонија викендов ќе преовладува нестабилно време со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

  • Во сабота попладне и в недела ќе биде нестабилно со локален развој на конвективна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и југоисточните делови од земјава - соопшти УХМР.

Позначителна промена на времето ќе има в понеделник кога ќе преовладува облачно и свежо време со врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни. Температурата значително ќе опадне, а на места ќе биде и за десетина степени пониска во однос на претходните денови.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија