mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Во четврток пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Во четврток пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Типографија

Во среда кон крајот на денот се очекува зголемување на облачноста и локален краткотраен дожд со ретка појава на грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во четврток попладне се очекува да има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места во форма на невреме.

Во случај на електрични празнења, УХМР препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор, како и под осамени дрвја.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија