mksqen
20
Пон, Сеп
0 Нови / 7 дена

Еко-герила: ќе запре ли масакрирањето на дрвјата во Тетово?

Еко-герила: ќе запре ли масакрирањето на дрвјата во Тетово?

Типографија

Организацијата Еко-герила од Тетово реагира на, како што вели, масакрирањето на дрвјата во спортскиот центар во градот.

Тие велат дека ова што се случува е кривично дело за кое некој треба да одговара.

  • Дали има некој кој ќе го запре масакрирањето на дрвјата во Спортскиот Центар во Тетово? Дрвјата се растени и одгледувани со децении. Дали знаете дека едно дрво обезбедува кислород за 64 луѓе?Дали се малку 64 месеци затвор за тие кои ги исекоа и за тие кои ова го толерираат - порачуваат од Еко-герила.

Тетово е најзагадениот град во Македонија, каде што во зима нивото на ПМ-10 честичките ги надминува максимално дозволените концентрации и за 20 пати.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија