mksqen
26
Сре, Јан
0 Нови / 7 дена

Југохром почна со изградбата на системот за отпрашување

Југохром почна со изградбата на системот за отпрашување

Типографија

Југохром на почетокот на минатиот месец ја доби дозволата за изградба на комплетниот систем за отпрашување, а директорот Васко Скендеровски се надева дека до почетокот на идната година ќе биде готов првиот погон кој ќе го содржи системот за отпрашување на печките број 7 и 8 кои покриваат некаде околу 65 отсто од вкупниот капацитет на фабриката.

  • Интензивно почнуваме со работите за етапна изградба на системот. Се надевам дека до крајот на 2017 година комплетно ќе биде изграден целиот систем за отпрашување. Финансиската конструкција е веќе обезбедена, газдата беше тука пред неколку дена и ја направивме комплетната финасиска конструкција и бизнис план за работа за 2017 година. Очекувам без некои сериозни пречки се да се одвива се според планот - рече Скендеровски.
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија