mksqen
20
Чет, Јан
0 Нови / 7 дена

Почина Тони Ристов, портпаролот на ДОМ

Почина Тони Ристов, портпаролот на ДОМ

Типографија

Почина Тони Ристов, долгогодишен портпарол на зелената партија Демократска обнова на Македонија (ДОМ), соопштија од партијата.

Ристов имаше 42 години, а беше активен во зелената политика повеќе од една деценија.

  • Го загубивме Тони, кој беше долгогодишен портпарол на ДОМ и лицето на македонските зелени. Со него загубивме топол и искрен човек, но и страсен екологист и борец за правда - се истакнува во соопштението.

Од партијата додаваат дека посмртните останки ќе бидат изложени утре (понеделник, 15 август) од 10 до 11 часот во капелата во Ѓорче Петров.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија