mksqen
20
Сре, Окт
0 Нови / 7 дена

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

Типографија

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР.

Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни. Во јужните делови се задржа променливо облачно и топло време со засилен јужен ветер.

Облачно време со повремен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува до крајот на денот и во текот на ноќта. Нестабилноста ќе биде позастапена во источната половина на земјава. Се очекува локално да наврнат околу 30 литри на метар квадратен.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија