mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Денеска и утре сончево и топло, од понеделник заладување

Денеска и утре сончево и топло, од понеделник заладување

Типографија

До понеделник времето ќе биде релативно топло, утре со мала до умерена облачност.

Од следната недела променливо со локални и слаби врнежи дожд, особено во западните делови.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи, од понеделник воздушното струење ќе се промени во северно од каде ќе почне да се спушта постуден воздух, особено во вторник и среда, кога ќе дува засилен ветер од северен правец, што ќе предизвика нагло опаѓање на дневната температура.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија