mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

Пожар на грчкиот остров Хиос, шест лица се повредени

Пожар на грчкиот остров Хиос, шест лица се повредени

Типографија

Шест лица се повредени во пожар кој рано утринава изби на грчкиот остров Хиос и ја зафати населената област, соопштија локалните власти.

Како што изјавија претставниците на локалните власти, една жена (64) добила сериозни изгореници и со воен хеликоптер е префрлена во болницата во Атина, а повредени се и нејзините син и ќерка.

Покрај пожарникарите на терен, во гаснењето на пожарот учествуваат и пет хеликоптери и три авиони.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан