mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Атињани уживаат во снегот, властите издадоа предупредување (видео)

Атињани уживаат во снегот, властите издадоа предупредување (видео)

Типографија

Атина веќе три дена е покриена со снег, а планините Парнита и Имитос што се наоѓаат веднаш до градот се целосно побелени.

Ова е ретка глетка во медитеранската метропола.

Грчката служба за заштита на населението издаде предупредување за екстремно снежни услови во новогодишниот викенд. Уште повеќе снег се очекува да падне во Атина и во регионот Атика, на Кикладите, дури и на островот Крит. Се очекува и силен ветер во Егејско Море, а се прогнозира дека температурите ќе се спуштат до минус 14 или до минус 16 степени во некои планински региони.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан