mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Земјотрес од 4 степени ја погоди Бока Которска

Земјотрес од 4 степени ја погоди Бока Которска

Типографија

Земјотрес со јачина од четири степени по Рихтер ја потресе Црна Гора 40 минути по полноќ.

Епицентарот бил на околу 20 км северно од Херцег Нови на длабочина од 10 км.

РТЦГ наведува дека потресот бил почувствуван и во други приморски градови како и на Цетиње, во Никшиќ и во Подгорица.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан