mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Вонредна состојба на островот Лезбос поради поплавите

Вонредна состојба на островот Лезбос поради поплавите

Типографија

Грчките власти побараа да биде прогласена вонредна состојба на островот Лезбос поради поплавите предизвикани од големото невреме.

Според властите, поради поројните дождови, кои го зафатија островот во последните денови, поплавени се голем број згради, улици и автомобили, а дојде и до излевање на реките.

Жители на островот пријавиле стотици случаи на поплавување на нивните домови.

Медиумите информираат дека невремето предизвикало големи проблеми и во повеќе други реони во Грција.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан