mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Земјотрес во близина на Кукуш

Земјотрес во близина на Кукуш

Типографија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на Кукуш, во 11 часот и 15 минути по локално време.

Според Лабораторијата за геофизика на солунскиот универзитет Аристотел, епицентарот на земјотресот бил на 40 километри западно од Солун и е дел од сеизмичката активност по земјотресот од 4,3 степени, кој го потресе регионот минатиот четврток.

Земјотресот е почувствуван во југоисточните делови на Македонија.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан