mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

Силна бура предизвика поплави во западна Грција

Силна бура предизвика поплави во западна Грција

Типографија

Поројните дождови денес доведоа до поплави на неколку грчки острови, предизвикајќи сериозни штети во западниот дел на земјата.

Бурата ги зафати островите Закинотос, Кефалонија и Крф, како и полуостровот Пелопонез.

На островот Кефалонија, автомобили и мотоцикли беа однесени во поплавата настаната од силната бура, а домови и продавници претрпеа тешки оштетувања.

Улиците на Атина, исто така, беа поплавени за време на кусата, но интензивна бура, која турна повеќе дрвја и предизвика привремен прекин на струјата во делови од градот.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан