mksqen
20
Сре, Окт
0 Нови / 7 дена

Умерен земјотрес во Хрватска

Умерен земјотрес во Хрватска

Типографија

Земјотрес со интензитет од 4,3 по Рихтеровата скала беше регистриран денеска во близина на хрватскиот град Славонски Брод.

Епицентарот на земјотресот бил на 23 километри источно од Славонски Брод на длабочина од шест километри.

Потресот бил почувствуван и во западните делови од Србија.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан