mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

За 24 часа во Грција избувнале 74 пожари

За 24 часа во Грција избувнале 74 пожари

Типографија

Грчката противпожарна служба соопшти дека за само 24 часа во земјата избувнале 74 пожари.

Од 74-те пожари, 32 избувнале во шуми или на обработливо земјиште, а 42 во урбани средини.

Нема извештаи за повредени лица или предизвикана поголема материјална штета.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан