mksqen
20
Сре, Окт
0 Нови / 7 дена

Умерен земјотрес го погоди грчкиот остров Родос

Умерен земјотрес го погоди грчкиот остров Родос

Типографија

Умерен земјотрес е регистриран синоќа кусо пред полноќ во поморскиот регион на грчкиот остров Родос, јавија грчки медиуми.

Атинскиот сеизмички институт соопшти дрека земјотресот бил со интензитет од 5,1 степен според Рихтеровата скала.

Потресот бил почувствуван на територијата на целиот острот, а исто така и на околните острови. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 56 километри. Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан