mksqen
20
Чет, Јан
0 Нови / 7 дена

Во Јапонија откажани 85 летови поради тајфунот Чаба

Во Јапонија откажани 85 летови поради тајфунот Чаба

Типографија

Јапонските авикомпании откажаа 85 домашни летови поради приближувањето на моќниот тајфун Чаба.

Според јапонската Метеоролошка служба тропската бура сега се наоѓа северозападно од островот Кјушу. Брзината на ветрот во центарот на тајфунот достигнува 40 метри во секунда со тенденција да се зголеми до 60 метри во секунда. Во повеќе југозападни префектури се очекува во текот на денот да паднат врнежи до 200 милиметри.  

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет