mksqen
09
Чет, Дек
0 Нови / 7 дена

Преспа како снежна рамнина

Преспа како снежна рамнина

Типографија

Преспанско Езеро е целосно покриено со мраз и со снег, на воодушевување на фотографите.

Здружението за заштита на Преспа од Грција објави фотографии од замрзнатото езеро.

  • Кога денот е сончев, езерото изгледа уште поимпресивно - напишаа тие на својот фејсбук-профил.
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан